lis
07

Zaproszenie na Ogólnopolskie Seminarium “Architektura (nie tylko) Korporacyjna w Akcji. Optymalizacja kosztowa | Zarządzanie zmianą | Innowacje”

Źródło: Andrzej Sobczak
osaka_small

Serdecznie zapraszam 1 grudnia na SGH na całodniowe seminarium OSAKA’2016 dotyczące praktycznych aspektów wdrażania architektury korporacyjnej (i nie tylko) w polskich organizacjach. We wrześniu 2012 roku odbyło się I Ogólnopolskie Seminarium “Architektura Korporacyjna w Akcji” (OSAKA’2012). Od tego czasu koncepcja architektury korporacyjnej uległa istotnej popularyzacji w Polsce. Bardzo dużo organizacji wdrożyło u siebie wybrane mechanizmy ładu architektonicznego. Jednocześnie obecnie z coraz większej liczby firm dochodzą sygnały, że w dobie rozprzestrzeniania się Agile, DevOps, bi-modal IT, IoT,…istnieje potrzeba ponownego przemyślenia roli architektury i architektów.

maj
22

Jak przyspieszyć Time2Market w IT z perspektywy: współpracy IT-Biznes, architektury IT i procesu wytwórczego

Źródło: Andrzej Sobczak
speed_AK

Serdecznie zapraszam 21 czerwca na SGH na całodniowe, nieodpłatne warsztaty dotyczące zagadnieniu skracania Time2Market w świecie IT. Spotkanie to odbywa się w ramach cyklu SPEED IT (czyli Strategie przebudowy i doskonalenia modeli działania IT). Podczas tego spotkania poruszone zostaną trzy obszary zagadnień: – współpraca IT-Biznes (analiza biznesowa, budowanie relacji IT-Biznes); zarządzanie architekturą korporacyjną/IT; -proces wytwórczy i projektowy (Agile, DevOps, Continuous Software Development).

cze
09

WEKTOR IT’2014 – czyli o dobrych wzorcach zarządzania IT w sektorze publicznym

Źródło: Andrzej Sobczak
wektorIT

Z prawdziwą przyjemnością chciałbym zaprosić tych z Państwa, którzy pracują w jednostkach publicznych (w szczególności: administracji rządowej, samorządowej, spółkach skarbu państwa) na ogólnopolskie seminarium “Wzorce efektywnego zarządzania IT w sektorze publicznym”, które odbędzie się w dniu 26 czerwca (czwartek) na terenie kampusu SGH. Jest to wspólna inicjatywa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Szkoły Głównej Handlowej. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objęły Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.  Co jest także nie bez znaczenia, udział dla przedstawicieli sektora publicznego jest nieodpłatny.

mar
08

BAZUKA’2014 – rozpoczynamy rejestrację

Źródło: Andrzej Sobczak
bazuka

Podczas ostatniej edycji konwersatorium IMPAKT, która miała miejsce w luty br., zapowiedziałem że w czerwcu odbędzie się na SGH pierwsze w Polsce ogólnopolskie seminarium w całości poświęcone badawczym aspektom architektury korporacyjnej. W chwili obecnej z prawdziwą przyjemnością mogę już napisać, że będzie ono miało miejsce w dniu 26 czerwca 2014 r.  Organizatorem seminarium jest Zakład Zarządzania Informatyką SGH. Głównym celem seminarium jest przeprowadzenie prezentacji oraz wymiana poglądów i podjęcie dyskusji w zakresie osiągnięć teoretycznych, metodologicznych i praktycznych dotyczących zarządzania architekturą korporacyjną w polskich organizacjach.

kwi
04

Konwersatorium: Jak ocenić efektywność praktyki architektonicznej w organizacji

W ramach Katedry Informatyki Gospodarczej SGH uruchomiony został cykl konwersatoriów dotyczących architektury korporacyjnej pt.: “Interdyscyplinarne i metodyczne problemy architektury korporacyjnej” (w skrócie IMPAKT). Tematyka tych spotkań związana jest z szeroko rozumianymi zagadnieniami architektury korporacyjnej – w szczególności przedstawieniem tej koncepcji w określonym kontekście – tj. zarządzania portfelem projektów, wytwarzania oprogramowania, transformacji organizacji, zarządzania usługami IT, itp. W ramach konwersatoriów poruszane będą również aspekty metodyczne – czyli w jaki sposób powinno być wdrożone podejście architektoniczne w organizacji, przy jednoczesnym uwzględnieniu ograniczeń występujących w świecie rzeczywistym. Konwersatoria te będą odbywały się na terenie kampusu SGH, a udział w nich jest nieodpłatny (przy […..]

lut
15

Konwersatorium: Czym jest jakość architektury korporacyjnej i jak ją mierzyć

W ramach Katedry Informatyki Gospodarczej SGH uruchomiony został cykl konwersatoriów dotyczących architektury korporacyjnej  pt.: “Interdyscyplinarne i metodyczne problemy architektury korporacyjnej” (w skrócie IMPAKT). Tematyka tych spotkań związana jest z szeroko rozumianymi zagadnieniami architektury korporacyjnej – w szczególności przedstawieniem tej koncepcji w określonym kontekście – tj. zarządzania portfelem projektów, wytwarzania oprogramowania,  transformacji organizacji, zarządzania usługami IT, itp. W ramach konwersatoriów poruszane będą również aspekty metodyczne – czyli w jaki sposób powinno być wdrożone podejście architektoniczne w organizacji, przy jednoczesnym uwzględnieniu ograniczeń występujących w świecie rzeczywistym. Konwersatoria te będą odbywały się na terenie kampusu SGH, a udział w nich jest nieodpłatny (przy […..]

lut
15

Wykład: Kiedy modelowanie procesów przestaje wystarczać – czyli wprowadzenie do architektury korporacyjnej

Podczas VII edycji konferencji “BPM GigaCon – Modelowanie Procesów Biznesowych” będę miał przyjemność zaprezentować wykład “Kiedy modelowanie procesów przestaje wystarczać – czyli wprowadzenie do architektury korporacyjnej”. Jego celem będzie wskazanie, że w organizacji na pewnym etapie jej rozwoju samo modelowanie procesów biznesowych przestaje wystarczać. W szczególności dotyczy to zaplanowania i przeprowadzeni dużych zmian strategicznych (związanych chociażby z wprowadzeniem nowej strategii biznesowej czy też nowego modelu biznesowego). W takiej sytuacji niezbędne jest rozszerzenie aparatu metodycznego, którym posługuje się organizacja i sięgnięcie do koncepcji architektury korporacyjnej.