Strategiczne podejście do zarządzania informacją - konferencja już w czerwcu

Kategoria II

W dniu 10 czerwca w Warszawie odbędzie się pierwsza w Polsce konferencja poświęcona strategicznemu podejściu do zarządzania informacją w organizacji pt.: „Zarządzanie informacją w przedsiębiorstwie”.

Podczas tej konferencji podejmowane będą m. in. dyskusje nt. roli architektura danych i potrzeby myślenia o długofalowym rozwoju zasobów informacyjnych w przedsiębiorstwie. W czasie tego spotkania omówione zostaną także trendy w zakresie rozwoju architektury korporacyjnej w kontekście zarządzania danymi. Udzielona zostanie odpowiedz na pytanie czy możliwe jest uporządkowane danych na bazie stale aktualizowanej warstwy MDM. 

Organizatoremtego spotkania  jest firma Evention, spółka specjalizująca się w podnoszeniu wartości spotkań biznesowych. Serwis ArchitekturaKorporacyjna.pl jest partnerem merytorycznym konferencji.

Prelegentami będą m.in.:

  • Jarosław Chrupek, Global Data Manager i szef zespołu MDM, British American Tabacco z prelekcją nt.: Dlaczego dane to zbyt poważna sprawa, by powierzyć je IT? Data Governance i długofalowe podejście do porządkowania obszaru danych – na podstawie doświadczeń dużej, międzynarodowej organizacji.
  • Remigiusz Orzechowski, prezes zarządu, Hadrone z prelekcją nt. Data Governance. Kto w firmie powinien odpowiadać za rozwój zasobów informacyjnych. Najlepsze praktyki, modele docelowe i twarda rzeczywistość. Dlaczego właściwe uporządkowanie sfery zarządzania danymi jest takie trudne i czego wymaga od organizacji.
  • moja skromna osoba z prelekcją pt. Miejsce i rola architektury danych w zarządzaniu organizacjami. Będę starał się w niej uporządkować następujące zagadnienia: organizacja zarządzania danymi i planowanie rozwoju zasobów informacyjnych w nowoczesnej organizacji w kontekście architektury korporacyjnej i architektury IT.

Ponadto Pan Krzysztof Gwardys, architekt korporacyjny z Promity, poprowadzi dyskusje (tzw. roundtables) na temat roli Architekta informacji i jego nowych „partnerów” (np. Data Scientist)  oraz Architektury danych, która okazuje się być jedną z najbardziej trudnych do utworzenia i utrzymania z pośród wszystkich domen architektonicznych.

Pełna agenda konferencji dostępna jest na stronie: http://zip2014.pl/agenda/

Spotkanie to dedykowane jest zarówno architektom IT, CIO i dyrektorom IT, szefom obszarów BI i analityki biznesowej, raportowania i informacji zarządczej.

Preferencyjne warunki udziału obowiązują przy zgłoszeniu do 12 maja br. Koszt udziału to jedynie 499 pln. Rejestracja odbywa się on-line : http://zip2014.pl/formularz/.