W poszukiwaniu efektów synergii pomiędzy strategią IT, portfelem, architekturą i Agile/DevOps

Kategoria II

Z prawdziwą przyjemnością chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w nowej inicjatywie „SPEED IT”, która poświęcona będzie popularyzacji dobrych wzorców w zakresie strategii przebudowy i doskonalenia modeli działania organizacji IT.  Już 19-go listopada (czwartek) zapraszamy Państwa na SGH na pierwsze, całodniowe spotkanie realizowane w ramach tego przedsięwzięcia.

Podczas tego wydarzenia będziemy mieli przyjemność gościć prelegentów z takich organizacji jak LuxMed, Credit Agricole, Avon Cosmetics, PKO BP, BZK WBK, Poczta Polska, mBank, TVN, ING Bank, PLL LOT, AXA Polska, Bank BPH, DreamLab, Raiffeisen Bank, Orange.

Podczas "Forum SPEED IT.  W poszukiwaniu efektów synergii pomiędzy strategią IT, portfelem projektów, architekturą i Agile/DevOps” poruszone zostaną trzy obszary zagadnień:

  • Strategia IT i transformacja organizacji IT (w kierunku bi-modalnego IT, ale nie tylko)
  • Zarządzanie portfelem przedsięwzięć i architekturą korporacyjną/IT
  • Zwinna organizacja IT (Agile oraz DevOps).

Będziemy starali się bowiem odpowiedzieć m.in. na takie pytania:

  • Czy i jak pisać strategię IT w obecnych czasach (czy powinna się ona nazywać dalej strategią „IT” i jak w jaki sposób adresować w niej potrzeby biznesu)?
  • Jak wdrożyć bi-modalne IT (nie tylko u operatora telekomunikacyjnego, ale tak regulowanej branży jaką jest bankowość)?
  • Jaka powinna być „architektura” organizacji IT i jak dokonać jej transformacji?
  • Czy i w jaki sposób połączyć Agile/DevOps z tradycyjnymi metodami rozwoju oprogramowania i zarządzaniem dostawcami?
  • Czy zarządzanie portfelem projektów powinno być po stronie IT, a jeżeli nie – to jak włączyć do tego podejście architektoniczne i procesy wytwórcze?
  • Jak przekonać organizację, że warto połączyć różne podejścia zarządcze w obszarze IT?

Forum zaczynamy o godzinie 9.00 (od 8.30 czynna jest rejestracja), planowany czas zakończenia to około 16.00. W trakcie spotkania przewidziane są dwie przerwy kawowe oraz lunch. Pełny program spotkania dostępny jest pod adresem: http://forumspeedit.pl/program. Spotkanie to przygotowywane jest przy współpracy z Panem Robertem Fedorowiczem – kierownikiem zespołu ds. architektury w TVN S.A.

Do udziału w Forum SPEED IT szczególnie zapraszamy osoby odpowiedzialne za nadzorowanie lub bezpośrednie kierowanie działami IT w polskich organizacjach, a także głównych architektów, głównych analityków biznesowych, koordynatorów portfeli projektów i programów, Scrum Masterów oraz prowadzących programy transformacyjne IT. Mile witani są również przedstawiciele części biznesowych organizacji (np. product managerowie, pracownicy działu strategii, osoby odpowiedzialne za zmiany biznesowe, itp.) – jako naturalni odbiorcy (a często współkreatorzy) rozwiązań IT.

Partnerami inicjatywy SPEED IT są CIONET oraz tygodnik ComputerWorld. Dalsze szczegóły organizacyjne i formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie http://www.forumspeedit.pl.